Bezpieczeństwo

  1. Bezpieczeństwo tatuażu z henny
  2. Bezpieczeństwo tatuażu z jaguy

Henna

Henna, którą używam, jest w 100% naturalna. Zamawiam ją bezpośrednio z Indii, a pastę przygotowuję łącząc hennę z wodą, cukrem i olejkiem z drzewa herbacianego lub lawendowym.

Możecie znaleźć artykuły ostrzegające przed „czarną henną”, zawierającą substancję PPD, która może wywołać podrażnienie skóry. Ja na szczęście nigdy się z nią nie spotkałam  – prawdziwa henna (Lawsonia inermis) w formie proszku ma kolor zielony lub zielono-brązowy, i koloruje skórę i włosy tylko na jeden kolor (odcienie od pomarańczowego do brązowego – w zależności od miejsca, gdzie henna jest nałożona, i czasu, na jaki zostanie na skórze/włosach). Więcej o tym, jak i dlaczego henna koloruje skórę, przeczytaj tutaj.

Mimo, że naturalna henna jest bezpieczna dla skóry, istnieje kilka przeciwwskazań:

  • Osoby chorujące na fawizm nie powinny używać henny.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub w okresie karmienia, skonsultuj się najpierw ze swoim lekarzem.
  • Zaleca się, by dzieci poniżej 6. roku życia nie korzystały z henny.
  • Jeśli jesteś wrażliwa/-y lub uczulona-/y na którykolwiek ze składników, które używam, może u Ciebie wystąpić reakcja alergiczna – w tym przypadku lepiej zrezygnować z henny.

Henna jest przeznaczona tylko do użytku zewnętrznego. Nie należy jej nakładać na podrażnioną skórę ani wrażliwe części ciała (genitalia, powieki, okolice ust).

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt na henna@eleftheria.pl

Jagua

 

Jagua, której używam, jest w 100% naturalna. Zamawiam ją z USA lub Holandii; jest to gotowy żel składający się z wyciągu z owocu jagua oraz gumy ksantanowej, kwasku cytrynowego, sorbinianu potasu, skwalanu i olejku lawendowego, czyli produktów powszechnie występujących w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. 

Możecie znaleźć artykuły ostrzegające przed „czarną henną”, zawierającą substancję PPD, która może wywołać podrażnienie skóry. Jagua NIE JEST czarną henną, nie farbuje na jednolity czarny kolor i nie powoduje zmian na skórze. Kolor tatuaży z jaguy jest granatowy. Więcej o tym, jak i dlaczego jagua koloruje skórę, przeczytaj tutaj.

Mimo, że jagua jest bezpieczna dla skóry, istnieje kilka przeciwwskazań:

  • Jeśli jesteś w ciąży lub w okresie karmienia, skonsultuj się najpierw ze swoim lekarzem.
  • Zaleca się, by dzieci poniżej 6. roku życia nie korzystały z jagui.
  • Jeśli jesteś wrażliwa/-y lub uczulona-/y na którykolwiek ze składników (no. owoce jagodowe, owoce cytrusowe), których używam, może u Ciebie wystąpić reakcja alergiczna – w tym przypadku lepiej zrezygnować z jaguy na rzecz tatuażu z henny.

Jagua jest przeznaczona tylko do użytku zewnętrznego. Nie należy jej nakładać na podrażnioną skórę ani wrażliwe części ciała (genitalia, powieki, okolice ust).

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt na henna@eleftheria.pl

 

Bibliografia:
www.jaguaallnaturalbodyart.com
www.hennacat.com
www.hennapage.com