Warsztaty

 

💚 Zapraszam Was na warsztaty ozdabiania ciała henną w Toruniu 💚

Spotykamy się 7 października w godzinach 11:00 – 14:00 w kreatywnej przestrzeni w centrum Torunia – Kulturhauz😊

✨Wierzę w to, że w każdym z nas drzemie artystyczna dusza, i każdy może opanować sztukę ozdabiania ciała henną – potrzebne będą cierpliwość, entuzjazm i odpowiednie narzędzia ✨

Warsztaty składają się z 3 części:

⭐️ Na początku dowiecie się czym jest henna i dlaczego barwi naszą skórę, gdzie tradycja ozdabiania ciała henną jest żywa oraz jak dbać o wzór z henny. 

⭐️⭐️ Po krótkim teoretycznym wstępie weźmiemy rożki z henną w dłoń i będziemy ćwiczyć podstawowe elementy, z których zbudowane są wzory indoarabskie, geometryczne i ornamentalne. Pokażę Wam, jak posługiwać się rożkiem i jak komponować te elementy tak, żeby stworzyć większy wzór. 

⭐️⭐️⭐️ Ostatnia część warsztatów będzie najbardziej interesująca – będziecie malować wzory na sobie i na współuczestnikach! 🙉😄

Po warsztatach dostaniecie ode mnie 3 rożki do malowania w domu i folder z przykładowymi wzorami 😊

Mam nadzieję, że pokochacie taką formę ozdabiania ciała tak jak i niedługo cały Toruń będzie chodził wyhennowany 😊

Na miejscu będzie na Was czekała aromatyczna kawa, herbata oraz suszone owoce.

Do zobaczenia! 💚

 

CENA

Cena warsztatów: 100zł

 

ZAPISY 

Możecie zapisać się na warsztaty kontaktując się ze mną przez Facebook, mailowo henna@eleftheria.pl lub telefionicznie pod nr 667 824 457. 

Potwierdzeniem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata na konto – po zapisaniu się otrzymacie ode mnie wszystkie potrzebne informacje.

 

INFORMACJE O HENNIE

Henna (Lawsonia inermis) to roślina używana to ozdabiania ciała i farbowania włosów kobiet i mężczyzn w różnych krajach od wielu lat. Do malowania i farbowania używa się sproszkowanych liści.

Henna, której używam, jest naturalna i bezpieczna. Zamawiam ją bezpośrednio z Indii, a pastę przygotowuję łącząc hennę z wodą, cukrem i olejkiem z drzewa herbacianego lub lawendowym.

Wzór z henny utrzymuje się na skórze od ok. 7-10 dni, w zależności od tego, jak długo pasta była trzymana na skórze i miejsca, w którym została nałożona.

Tradycja ozdabiania ciała wzorami z henny jest znana w Indiach jako mehendi. Henna towarzyszy wielu hinduskim świętom i uroczystościom, z czego najbardziej nam znaną jest ozdabianie ciała panny młodej przed ślubem. Wzory na dłoniach i stopach mają przynieść radość, dobrobyt i szczęście.

Więcej o hennie przeczytacie na mojej stronie http://eleftheria.pl/oferta/henna/ 

 

O MNIE

Eleftheria to greckie imię żeńskie oznaczające ‚wolność’, jedną z najważniejszych wartości w moim życiu  😊 Moja przygoda z henną zaczęła się 6 lat temu w Indiach. Od tamtego czasu przeszłam małą ‚hennową ewolucję’, od malowania gotowymi rożkami i ćwiczenia prostych linii i idealnych zawijasów, przez eksperymentowanie z własną pastą i wzorami, do zamawiania henny bezpośrednio z Indii i odkrywania innych form zdobienia ciała. Ostatnio głównie maluję nie henną a południowoamerykańską jaguą, która barwi skórę nie na brązowo a na granatowo  eksperymentuję też z tzw. „białą henną” i innymi farbami do ciała. W zeszłym roku. zaczęłam kolejny etap przygody ze sztuką ozdabiania ciała – z igłami i maszynką ✨